(0362) 433 03 88 Liman Mah. Gezi Cad. No:28/A İlkadım/Samsun

Servis ve Garanti

Değerli Müşterilerimiz,

Firmamız üzerinden satın almış olduğunuz ürünlerden VRF klimalar 2 yıl, split klimalar ise 3 yıl süre ile garanti altına alınmıştır. Ürünlerinizin garanti kapsamına girebilmesi için ilk olarak kullanım kılavuzuna uygun bir şekilde kullanılmış olması gerekmektedir.

Sahip olduğunuz ürünlere yetkili servis elemanları haricindeki kişiler tarafından müdahale edilerek, bakım ve onarım üzerine değişiklik yapıldıysa ürünleriniz garanti kapsamına girmemektedir. Teknik bir sorundan kaynaklanan ve kullanıcı hatası olmayan ürünler firmamız tarafından garanti kapsamı altında onarılacak ve sorunu çözülecektir.

iklimsa servis

Garanti kapsamında yapılan bakım ve onarım işlemleri esnasında siz değerli müşterilerimizden herhangi bir işçilik ücreti ya da parça masrafı alınmayacaktır.

Garanti süresi biten ürünler hiçbir şekilde garanti kapsamına girmemekte ve teknik servis tarafından tamir edilmemektedir. Süresi içinde tamir edilen ürünlerin tamir edilme süresi garanti süresine eklenmektedir.

Bakım ve onarıma giren ürünlerin sorununun çözülme ve teslim edilme süresi 20 iş günü olarak belirtilmektedir. 20 iş gününden oluşan sürenin başlangıcı ürünün bildirim tarihinden itibaren başlamaktadır.

Ürününüzün arızasının çözülmesine dair uygulanacak yöntemlere ve kullanılacak parçalara firmamız karar vermektedir. Bakım ve onarımın yapılarak arızanın çözüleceği yer ise yetkili servis atölyelerimizdir.

Yetkili servis atölyelerimizin bulunmaması durumunda; malın ithalatçısına, imalatçısına, acentasına, temsilciliğine ya da satıcısına bildirim yapılmaktadır. Bulunduğunuz yerdeki yetkili servis atölyelerinde ürününüzün arızası giderilebilmektedir. Bu işlemlerin tümü müşteri onayının alınması sonucunda gerçekleşmektedir. Bazı durumlarda ürününüzün ücretsiz olarak değiştirilmesini, bedel iadesini ya da bedel indirimini talep edebilirsiniz. Bu durumlar ürününüzün belirlenen süre içerisinde altı defa ya da bir yıl içinde en az dört defa arızalanması, arıza sebebi ile uzun süre kullanılmaması, tamir süresinin aşılması ve arızanın çözümünün bulunmaması gibi durumlardır.

Garanti Belgesi ile ilgili herhangi bir sorun yaşamanız durumunda Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü’ne ya da Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’na başvuruda bulunarak hakkınızı arayabilirsiniz. Garanti kapsamı ile ilgili dikkat etmeniz gereken bazı konular bulunmaktadır. Bazı durumlarda arızaların giderilmesi için müşterilerden ücret talebinde bulunulmaktadır. Bu durumlardan ilki garanti belgesinin zarar görmesi ve ürünün orijinal seri numarasının tahribat sonucunda silinmesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Müşterilerin kullanım hataları sonucunda meydana gelen arızalarda belli bir ücret karşılığında yapılmaktadır.

Elektrik tesisatının hatalı olması, voltaj düşüklüğü ya da fazlalığı, yangın çıkması ya da yıldırım düşmesi gibi nedenlerden ortaya çıkan arızalar için de ücret talep edilmektedir. Yani kullanım kılavuzunun dışında bir kullanım gerçekleştirilmesi veya bakım ihmali sonucundaki arızalarda ürünler garanti kapsamına girmemektedir.